Dortmundi zyrtarizon talentin suedez për shifër rekord

0

Aleksandër Isak është zyrtarisht i Dortmundit. Kush është ky? Sulmues 17-vjeçar, debutoi me AIK të Stokholmit vjet dhe shënoi 10 gola në 24 ndeshje.

Reali i Madridit dukej shumë pranë atij që po krahasohet me Zllatan Ibrahimoviç, por Dortmundi është treguar më i shpejtë e konkret.

Isak bëhet suedezi i parë në historinë e klubit gjerman dhe është paguar 8.6 milionë euro, shifër rekord në Bundesligë për moshën e tij, duke thyer rekordin e mëparshëm vendosur nga Bajerni, që e pagoi 5 milionë euro sulmuesin Roke Santa Kruz në vitin 1999.

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here


CAPTCHA Image
Reload Image