“Do përqafohemi dhe këndojmë bashkë”, Atalanta me mesazhin sensibilizues nga Bergamo: Ta fitojmë edhe këtë ndeshje

Në një nga momentet më të bukura në Bergamo, atje ku ekipi i tyre, Atalanta, po shënjonte historinë me sukseset e arritura në Europë sa i përket futbollit, shpërthen një virus. Shumë jetë njerëzish janë marrë në këtë zonë sa i përket COVID-19.

Për këtë arsye, klubi do të shtynte edhe festën e madhe sa i përket kalimit së turit të radhës në “Champions League”. Nëpërmjet një postimi në “Facebook’, ekipi shkruan se të gjithë do të këndojnë së bashku dhe do të përqafohen, pasi do të fitojnë edhe këtë ndeshje, por me rëndësi është që tani të qendrohet në shtëpi. /Sport Ekspres/