“Dje po mburreshim me ju se kemi tifozat më të mirë”, në Skoci futen dhe prishin stadiumin

0

Edhe pse futbolli është një nga gjërat më të dashura për njerëzit, jo pak herë janë dëgjuar edhe ngjarje të rënda që lidhen me dëmtimin që i bëhet nga vetë sportdashësit. Një lajm jo i mirë vjen nga Skocia, aty ku stadiumi i një ekipi në ligën e dytë, është pushtuar dhe shkatërruar nga vandalët.

Ky lajm ka ardhur si bombë për skuadrën e Arbroath, të cilët janë habitur nga sjellja e tifozëve, teksa një ditë më parë kishin thurur elozhe për mbështetësit e tyre. Kjo ishte deklarata e klubit skocez në rrjetin social Twitter. “ Të zhgënjyer! Ditën e djeshme ne po mburreshim se sa të mirë i kishim tifozat, ndërsa ditën e sotme na vjen lajmi që muret e stadiumit dhe shtëpitë e njerëzve përreth u mbushën me piktura prej grafiti’’ – ishte shkrimi i faqes zyrtare në Twittër. /Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.