Ditë shqipesh, pas Skënderbeut shkëlqen edhe Shkëndija

0

Pas Skënderbeut, që mori një barazim të shkëlqyer në Kazakistan ndaj Kairat Almatit, vjen edhe një lajm i bukur nga skuadrat shqiptare në Europa League: Shkëndija ka mposhtur 3-1 HJK Helsinkin e Finlandës.

Një ndeshje aspak e lehtë, me miqtë që u mbrojtën fort dhe përfituan nga një gabim në mbrojtje i Shkëndijës, duke shënuar me Xhallou në minutën e 35-të.

Megjithatë, Radeski fitoi një 11-metërsh në fundin e pjesës së parë dhe Besart Ibraimi nuk gaboi.

Ibraimi po shkëlqen në Europa League këtë edicion, sepse po shënon lumë golash, duke shpërthyer në pjesën e dytë. Në minutën e 59-të erdhi goli i avantazhit dhe në të 64-tën një tjetër 11-metërsh. Ibraimi gol, HJK me 10 lojtarë, gjithçka perfekte për Shkëndijen, edhe pse në 27 minutat e mbetura skuadra ng Tetova mund dhe duhej të shënonte një gol tjetër sigurie, para kthimit në Finlandë.

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here


CAPTCHA Image
Reload Image