VIDEO | Tiranës i mjaftojnë katër minuta për të mposhtur Dinamon

Tirana dhe Dinamo kanë luajtur një miqësore mes tyre sot në “Selman Stermasi”, duke përfituar nga ditët pushim për shkak të kombëtareve dhe duke rikthyer derbin e kryeqytetit. Të dyja skuadrat kanë zbritur në fushë me formacione të forta, duke mos i kursyer titullarët.

Bardheblutë e drejtuar nga Ardian Mema arritën të triumfonin pastër 2-0, duke i mposhtur rivalët e qytetit që në pjesën e parë. Në minutën e 34’, Ngo shërben për Hasanin brenda zonës dhe mesfushori nuk e ka të vështirë të shënojë. Vetëm katër minuta më vonë, Sentamu shërbehet i lirë pas mbrojtjes së Dinamos, kalon portierin dhe shënon me portën e boshatisur.

Në pjesën e dytë, Mema dhe Allmuça bënë shumë zëvendësime, duke aktivizuar dhe futbollistë të rinj. Rastet ishin të pakta dhe të dyja skuadrat u pajtuan me rezultatin e takimit.

Miqësore, 23 mars 2019
Stadiumi “Selman Stermasi”

Tirana – Dinamo  2-0
Hasani 34’, Sentamu 38′

Formacionet fillestare

Tirana: Lika, Kërçiku, Imami, Turtulli, Hoxhallari, Cake, Hasani, Daja, Halili, Sentamu, Ngo Trajner: Ardian Mema

Dinamo: Laco, Nuri, Kaja, Muça, Topalli, Allmuça, A. Nuri, Vrapi, Sefa, Çema, Çiliku Trajner: Igli Allmuça

EPISODET

78’ Tirana shpërdoron disa kundërsulme, Dinamo qarkullon topin

65’ Kalojnë të qeta minutat, skuadrat duken të pajtuara me rezultatin

46’ Fillon pjesa e dytë, Mema i zëvendëson të gjithë

45’ Mbyllet pjesa e parë, Tirana në avantazh të dyfishtë

38’ Goool Tirana, shënojnë sërish bardheblutë. Sentamu bën gjithçka mirë, kalon portierin Laco dhe shënon golin e dytë të Tiranës, që në katër minuta krijoi 4 aksione të rrezikshme

34’ Gooool Tirana, shënon Hasani. Ngo bën gjithçka mirë në hyrje të zonës, e mbron topin dhe shërben të Hasani, i cili i vetëm përballë portierit nuk e ka të vështirë të shënojë

26’ Çfarë aksioni model nga Dinamo. Sefa dhe Çema bëjnë gjithçka mirë, duke kombinuar disa herë mes njëri-tjetrit. Sefa është i vetëm përballë portierit Abibi, por gjuajtja e tij shkon jashtë

1’ Fillon takimi në “Selman Stermasi”, interes i pakët nga tifozët