DIREKT/ Luftëtari sërish në avantazh, këtë herë ka autogol

0

Partizani ka shansin e artë që të vrasë disa zogj me një gur, sepse nëse fiton sot ndaj Laçit në Selman Stërmasi, kalon një rival direkt në renditje dhe gjithashtu përfiton nga humbjet e Flamurtarit dhe Kukësit. Fushë e keqe, rival i rrezikshëm, por Partizani i ndeshjeve të fundit nuk është paraqitur keq.

Ndërkaq, Teuta nën presion të paparë kërkon fitoren e kthesës ndaj Luftëtarit. Gjirokastritët janë më të qetë në renditje, ndaj sot luajnë të paktën për një pikë, por nëse fitojnë, janë për Europa League.

PARTIZANI-LAÇI        0-0

PARTIZANI: Hoxha, Ibrahimi, Belica, Gojkovic, Trashi, Batha, Telushi, Asani, Progni, Cardoso, Bardhi. Trajner: Klevis Dalipi

LAÇI: Selmani, Fangaj, Qaqi, Gjoni, Sefgjini, Jonuzi, Bardhi, Eskerda, Nika, Uzuni, Rexhinaldo. Trajner: Gentian Mezani

GJYQTARË: Ardian Beqiri, Alfred Shkreta, Rejdi Zaimi, Orlando Kuka

Karton i verdhë: Sefgjinaj 40′

30′ – Telushi lëshon një predhe nga distanca, Slemani grushton, por topi shkon te Progni që shënon, por ishte pozicion jashte loje. Vendim i sakte i anesorit

TEUTA-LUFTËTARI         2-3

Shënues: Hila 17′ (11-m.) , Lajthia 49’/ Shkurtaj 2′, 33′ Shehi 66′ (autogol)

GOLAT

2′ – Harkimi nga e majta shkon te Shkurtaj, që mjaft bukur stopon topin, kalon portierin dhe shënon qetësisht.

17′  – Latif pengohet nga Liçaj dhe për metën ka 11-metërsh, Hila nuk gabon dhe vendois ekuilibrin në Durrës.

33′ – Bregu  pason te Liçaj, ky i fundi hakron brenda zone,  aty ku Shkurtaj mjaft bukur shënon golin e dytë.

40′ – Goditje dënimi nga e djatha, Çyrbja hedh një top brenda zone, ku Lajthia me kokë venods ekuilibrin.

66′ – Liçaj hakron nga e djathta, Shehi në tentativë për të larguar e çoin topin në fundin e rrjetës së tij.

TEUTA: Kastrati, Gjeorgjievski, Hërkaç, Bilali, Alhasan, Mustafov, Çyrbja, Hila (Shehi 44′), Lajthia, Karimi (Hakaj 37′), Latif. Trajner: Stavri Nica

LUFTËTARI: Ruçi, Licaj, Jakovljeviç, Beqiri, Xhekson, Aleksi, Ramadani, Abazaj, Rroca, Bregu, Shkurtaj. Trajner: Hasan Lika

GJYQTARË: Kridens Meta, Rejdi Avdo, Nertil Bregasi, Emirion Sino

Karton i verdhë: Hila 43’/ Liçaj 17′

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.