Derbi Inter-Milan, në orar absurd

0

Më 5 prill do të luhet derbi i madh i Milanos, Inter-Milan, mbi 80 mijë tifozë në stadium e miliona para televizorëve.

Megjithat, vendimi i fundit i Ligës së Futbollit në Itali të lë gojëhapur: Derbi i Madoninës do të luhet në 12:30, mesditë!

Dakord, pronarët kinezë dhe tregu i madh kinez e imponojnë një zgjedhje të tillë, por kështu po teprohet. Ikën kohërat kur futbolli luhej vetëm në fundjavë e derbi luhej vetëm në mbrëmje, tani është katandisur në një cirk televiziv…

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here