Dëmtohet Vidal, Bajerni në ankth

0

Një javë përpara përballjes në Ligën e Kampioneve me Realin e Madridit, Bajerni ka marrë një lajm të keq. Mesfushori Arturo Vidal u dëmtua në gju gjatë stërvitjes ditën e sotme dhe duket se me shumë gjasa do të humbasë të paktën vajtjen e gjysmëfinaleve në Champions.

Nëse kjo ndodh, do të ishte një goditje shumë e rëndë për bavarezët, sepse Vidal është një lojtar kyç në mesfushë dhe ka një llogari të hapur me Realin, pas eliminimit të vjetshëm.

Krejt ndryshe situata te Reali, që nuk ka asnjë mungesë të rëndësishme.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.