Dëmtohet edhe Lionel Mesi te Barcelona, mësohet koha që mbetet jashtë fushës së blertë

0

Lionel Mesi është dëmtuar gjatë përgatitjeve me Barcelonën dhe ka ndierë dhimbje në këmbën e djathtë. Kjo pritet t’i kushtojë yllit argjentinas ndeshjen e parë të kampionatit kundër Majorkës, ndërsa problemet muskulore pritet që ta mbajnë saktësisht 15 ditë larg fushês së blertë.

Gjithsesi këto janë raportimet e para që vijnë nga mediat spanjolle, pasi për të ditur saktësisht kohën e mungesês të Mesit duhet të presim edhe ditën e sotme pas marrjes së analizavr. Qartësisht periudha pas KOVID-19 nuk po kursen askënd me dëmtimet, për ngarkesën e marrë krahasuar me periudhën e pushimit të futbollit. /Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.