Dëmtimi i Brozoviç, mesfushori humbet ndeshjen kundër Spalit

0

Marcelo Brozoviç nuk  do të jetë i gatshëm për ndeshjen e kësaj jave ndaj Spalit. Mesfushori ka pësuar një tërheqje muskulore dhe nuk do të jetë i gatshëm për teknikun Luçiano Spaleti.

Interi po kalon nj moment mjaft të mirë, pasi ka arritur që të marrë rezultate pozitive si në kampionat ashtu dhe në Champions League Gjithsesi, për transfertën në Ferrara është parë e arsyeshme që kroati të mos zbresë në fushë.

Vetë klubi i Interit e ka dhënë njoftimin përmes një postimi në “Twitter”, ku njofton tifozët se Brozoviç do të lihet pushim. 25-vjeçari ka qenë në fushë në 11 ndeshje në të gjitha garat, duke qenë titullar i padiskutueshëm.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.