Dëmtim i tmerrshëm, Pjaca mungon gjatë

0

Marko Pjaca pësoi një dëmtim të frikshëm në miqësoren e djeshme mes Estonisë e Kroacisë dhe nëse fillimisht kishte ende shpresë se gjithçka do të kalonte lehtë, tashmë frika është kthyer në makth.

Talenti kroat i Juventut ka këputur ligamentin dhe duhet të operohet me urgjencë.

Sulmuesi doli me barelë në minutën e 65-të të ndeshjes në Estoni, pas një rënieje ku nuk pati asnjë ndërhyrje nga kundërshtarët. Që në momentin e parë u kuptua se ishte diçka serioze, sepse Pjaca doli duke qarë nga fusha.

Një sezon i mallkuar për ish-sulmuesin e Dinamos së Zagrebit, që verën e shkuar u transferua te Juventusi, por mungoi në fillim të sezonit për 3 muaj për një dëmtim dhe tashmë flitet për një dëmtim tepër të gjatë, rreth 8-9 muaj, çka do të thotë se Pjaca realisht në formë perfekte do të kthehet vetëm në vitin 2018.

 

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.