Dëmtim i frikshëm, por sulmuesi i Hofenhajmit luajti deri në fund

0

Sulmuesi i Hofenhajmit, Sandro Vagner, mund të përdoret si model i sakrificës në sport, duke parë atë që ndodhi dje.

Hofenhajmi fitoi 3-1 në Berlin kundër Hertës, ndërsa Vagner pësoi një dëmtim horror, duke thyer gishtin.

Pamjet ishin tronditëse, por Vagner doli jashtë fushe, mjekët ia kthyen gishtin në vend dhe sulmuesi vazhdoi ndeshjen, duke dhënë edhe pasim për golin e tretë.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here