Dele Alli tregon gishtin e mesit, por me kë e kishte?

0

Anglia fitoi dje ndaj Sllovakisë 2-1 dhe hodhi një hap vendimtar drejt Kupës së Botës, por pas ndeshjes u fol më shumë për një gjest të mesfushorit anglez Dele Alli, i cili u kap nga kamerat duke i treguar dikujt gishtin e mesit.

Mendohet se gjesti ka qenë ndaj arbitrit, që ishte përballë mesfushorit, në një distancë të largët, por ndërkohë pranë tij ishte edhe Kajl Uoker, shoku i Alli te Totenhemi.

Kjo bëri që Geret Sauthgejt ta zëvendësonte Allin dhe pas ndeshjes trajneri tha se ishte thjesht një gjest drejtuar Uoker: “Janë shokë skuadre, kanë një mënyrë të çuditshme komunikimi, Alli e kishte me Uoker”.

Kjo teori u përkrah edhe nga vetë Alli, i cili pas ndeshjes në Tëitter shkroi: “Sa për sqarim, gjesti i ndeshjes së sotme ishte mes meje dhe shokut tim të mirë Uoker. Ndjesë nëse kam ofenduar ndokënd”.

Gjithsesi, shikimi i tij në momentin e gjestit nuk ishte aq miqësor dhe arbitri i ndeshjes mund të ketë regjistruar gjithçka, ndaj mesfushori rrezikon pezullim të gjatë, çka Anglia shpreson ta evitojë, pasi bëhet fjalë për një lojtar kyç.

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here


CAPTCHA Image
Reload Image