Del Piero: Dibala? Jo, fitoi Juventusi…

0

Aleks Del Piero, ish-kapiteni i Juves, pas ndeshjes, i pyetur për fitoren e bardhezinjve dhe për dopietën e Dibalasë, u shpreh se “Dibala është fantastik, por ishte Juventusi ai që mundi Barcelonën. Pastaj, në një ndeshje të madhe diferencën e bëjnë top player dhe kampionët, në këtë rast edhe portieri (Bufon). Ndeshja e kthimit? Duhet të luajnë pa frikë. Barcelona ka kaq ndeshje në krizë, po pëson shumë gola”.

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here