De Ligt iku, Barça ka dy emra të tjerë në vend të tij

0

Barcelona është humbësja e madhe në transferimin e Matijs De Ligt te Juventusi. Katalanasit ishin shumë pranë yllit holandez, por kushtet më të mira që ofroi “Zonja” e vulosën dështimin e klubit katalanas.

Për ta zbutur këtë kapitullim në “Camp Nou” është hedhur ideja e blerjes së një talenti tjetër. Dajot Upamekano (20 vjeç) dhe Ibrahima Konate (20 vjeç) janë dy alternativat e Bartomeut për të sjellë në dispozicion të Valverdes.

Të dy francezët luajnë me Laipcig dhe klubi gjerman nuk ka në plan t’i lërë të ikin lehtë. Për Upamakanon kërkojnë 35 milionë euro, ndërsa për Konate 50 milionë. Shifra që e shqetësojnë jo pak klubin katalanas, duke parë vështirësitë financiare që kanë shkaktuar blerjet e Grizman dhe De Jong.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.