De Biazi: Spanja është e pabesueshme, Shqipëria e detyruar të mbrohet

0

Sfida mes Spanjës dhe Shqipërisë nuk mund të mos përfshijë shumë emocionalisht Xhani De Biazin, një italo-shqiptar i famshëm që tashmë drejton Alavesin në Spanjë.

Radio “Onda Cero” në Spanjë ka biseduar me ish-trajnerin kuqezi, i cili ka folur për ndeshjen e sotme: “Shqipëria do të luajë shumë e mbyllur në mbrojtje dhe do të kundërsulmojë. Spanja ka një ekip të jashtëzakonshëm, natyrisht që është favorite e madhe, e pamë edhe me Italinë sa lehtë fitoi, ndaj Shqipëria është e detyruar të mbrohet”.

Në lidhje me largimin nga Shqipëria: “Ika sepse mori fund ëndrra e kualifikimit për në Kupën e Botës”.

Ndërkohë, De Biazi ka ringjallur Alavesin: “Nuk e di a është rastësi apo fat që Alavesi fitoi ndeshjen e parë sezonale sapo erdha unë. Në një situatë si ajo e Alavesin duhet të’u japësh shumë besim lojtarëve, për t’i liruar nga presioni dhe frika”.

Sërish, De Biazi merr skuadër të vogël dhe në vështirësi: “Jam një person që dua t’i marr gjithçka çdo skuadre që kam në dispozicion dhe t’u nxjerr maksimumin lojtarëve të mi”.

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here


CAPTCHA Image
Reload Image