De Biazi, shenime per Bernard Berishen!

0
Lojtaret e Skenderbeut, duke festuar shenimin e nje goli, gjate ndeshjes se futbollit, Skenderbeu-Crusaders i Irlandes se Veriut, 4-1, e vlefshme per turin e pare paraeleminator te kupes UEFA Champions League, e luajtur ne stadiumin Skenderbeu, ne Korcce./r/n/r/nPlayers of Skenderbeu celebrate a goal during the UEFA Champions League second qualifying round, first leg, soccer match between Skenderbeu and Crusaders in Korca.

Bernard Berisha padiskutim po konfirmohet ne nivele te jashtezakonshme ne futbollin shqiptar dhe eshte rritur si fizikisht, ashtu edhe teknikisht ne kete kohe. Edhe ne sfiden ndaj Krusejders, ne Champions, pertej golit, paraqitja  etij ka qene super. E gjitha kjo tregon se ai ndoshta ne te ardhmen mund te merret parasysh nga Xhani de Biazi per Kombetaren. Vetem 23-vjec, por me nje talent te jashtezakonshem dhe sidomos nje “tren ekspres” ne krah, lojtari i Skenderbeut po ben te gjithe per vete…

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here


CAPTCHA Image
Reload Image