Çudia | De Gea apo Kurtua u shpall më i miri?

0

Në mbrëmjen Gala të zhvilluar në Londër, organizatorët ishin kujdesur që gjithçka të shkonte “vaj” sa i përket spektaklit, por një tjetër element tërhoqi vëmendjen në ndarjen e çmimeve për lojtarët, trajnerët dhe tifozët e vitit.

Portieri më i mirë ishte Tibo Kurtua, normalisht një nga më të mirët në Kupën e Botës me Belgjikën, por kishte bërë mjaft mirë dhe me Çelsin e tij. Gjiganti i transferuar në Madrid këtë verë ndonëse morri trofe individual, nuk ishte në formacionin e vitit.

Pjesë e njëmbëdhjetëshes më të mirë ishte David De Gea, Spanjolli u ngjit në podium për të marrë trofeun. Mediat, por dhe opinion sportiv janë çuditur disi nga kjo gjë, pasi kush mund të thotë se kush ishte më im miri edicionin e shkuar?

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.