Çudi në Izrael, klubi i famshëm ndryshon emrin për presidentin amerikan

0

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë njohur Jeruzalemin si kryeqytetin e Izraelit do të inaugurojnë ambasadën e vet në Jeruzalem sot dhe si shenjë nderimi, klubi më i madh i qytetit, Beitari, do të ndryshojë emër duke shtuar edhe emrin e presidentit amerikan Donald Tramp.

Në këtë mënyrë, tani e tutje emri do të jetë Beitar Tramp Jeruzalem.

Beitari ka fituar 6 tituj kampionë në Izrael dhe luan rregullisht në kupat e Europës.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

http://sportekspres.com/wp-content/uploads/2019/02/fotoblinibilta.jpeg