Courtois “injoron” Bayernin: Reali favorit, por …

0

Portieri i Chelseat, Thibaut Courtois, ishte heroi i skuadrës së tij në barazimin 1:1 në ndeshjen e djeshme ndaj Paris Saint-Germain në duelin e parë të fazës eliminatore të Ligës së Kampionëve. Skuadra angleze doli e pamposhtur nga “Parc des Princes” vetëm falë paraqitjeve fantastike të belgut. “Ata kanë qenë të aftë të reagojnë pas disavantazhit”, deklaroi Courtois për të përditshmen sportive madrilene “AS”. Courtois gjithashtu zbuloi emrat e skuadrave që sipas tij janë favorite në Ligën e Kampionëve. “Favoritët? Skuadrat si Real Madrid dhe Barcelona kanë dicka më shumë, por nuk do t’i përjashtoja as PSG dhe Atletico Madridin”, u shpreh ai.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.