Çmenduria e tifozit anglez, pushtim fushe për një bast

0

Quhet Xhejk Piçi, është një tifoz i çmendur i Anglisë dhe mbi të gjitha një “i krisur” i cili për një bast pushtoi fushën mbrëmë, në sfidën Maltë-Angli.

Gjithçka nisi për gallatë në Twitter, sepse Xhejk ishte në stadium dhe shkroi: “Nëse më bëni 400 Retweet (shpërndarje të postimit tim), do të futem në fushë gjatë Maltë-Angli”.

Si mund ta humbnin këtë spektakël shokët e tij, por edhe njerëz që nuk e njihnin fare? Numri 400 u arrit me shpejtësi dhe në minutën e 69-të Xhejk, me një sprint spektakolar, u fut në fushë dhe takoi një lojtar, dhuroi spektakël derisa u dorëzua vetë te policia.

Çmenduri tipike angleze, por që i ka kushtuar 200 euro gjobë, një natë në burg, një vit ndalim hyrjeje në Maltë dhe ndoshta përjashtim përjetë nga stadiumet.

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here


CAPTCHA Image
Reload Image