Çmenduria e Canelos, kërkon duelin me rusin Kovalev

0

Boksieri më i njohur i momentit, Saul Canelo Alvarez, po planifikon të ndërmarrë duelin më të rrezikshëm të karrierës së tij. Kampioni i divizionit middleweight (72.5 kg) ka në plan të vihet përballë kampionit të divizionit light heavyweight (79 kg), Sergey Kovalev.

Meksikani kishte vite që fliste për këtë duel, por asnjëherë nuk kishte bërë diçka konkrete dhe pak vetë besoni se ai do të guxonte të kapërcente dy divizione peshash. Mediet të ndryshme në Amerikë raportojnë se bisedimet kanë filluar.

Sergei Kovalev

Rusi Kovalev njihet si një ndër boksierët më të mirë  në botë. 36-vjeçari njihet për fuqinë e tij, jo më kot regjistron 28 nokaute në  33 fitore.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.