Çmenduri në finalen e Bazelit, ja sa kushton bileta!

0
epa04737395 Sevilla FC's defender Aleix Vidal (R) jubilates with Argentinian midfielder Ever Banega (L) his goal against ACF Fiorentina during the first Europa League match played between Sevilla FC and ACF Fiorentina played at Ramon Sanchez Pizjuan stadium in Seville, Andalusia, Spain on 07 May 2015. EPA/JULIO MUNOZ

Çmimi i biletave për të parë finalen e Ligës së Evropës mes Liverpulit dhe Seviljes ka arritur në vlera të pabesueshme. Në disa portale ku shiten bileta online çmimi i tyre ka arritur deri në 30 mijë sterlina ose 40 mijë euro! Me vetëm 10600 vende në dispozicion të tifozëve të Liverpulit, çmimi i biletave për finalen në “St Jakob Park” (35 mijë vende) ka kapur shifra të padëgjuara më parë. Në këto portale online çmimi shkonte nga 650 stërlina për biletën me çmimin normal më të ulët deri në 15 mijë sterlina për një bile Premium. Ndërkaq për biletat VIP çmimi më i ulur në rishitje është 5700 stërlina deri në 30307 stërlina.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here