Cikalleshi i pandalshëm, shënon sërish

0

Bashakshehiri vazhdon fazën përgatitore në Austri dhe Sokol Cikalleshi është njeriu më në formë i skuadrës turke.

Sot Bashakshehiri luajti një miqësore kundër Viteses, një derbi mes Cikalleshit e Rashicës, sfidë që përfundoi në barazim 1-1.

Megjithatë, ndonëse Rashica luajti mirë dhe krijoi disa rreziqe, ishte Cikalleshi ai që gjeti golin, duke barazuar në minutën e 82-të, pak minuta pas barazimit të Viteses.

Një top i humbur nga mbrojtja holandeze bëri që Cikalleshi të përfitonte, duke shënuar golin që konfirmon momentin e tij të shkëlqyer, edhe pse nuk dihet ende a do të qëndrojë në Stamboll, pasi vetë Cikalleshi ka pranuar se synon të luajë rregullisht.

Para ndeshjes të dyja palët nderuan futbollistin e Ajaksit, Abdelhak Nuri, i cili ka pësuar një paralizë dhe dëmtim në tru para pak ditësh dhe nuk do të luajë më futboll.

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here


CAPTCHA Image
Reload Image