Çfarë shorti Prishtina, kualifikimi detyrim në Europa League!

0

Prishtina ka të drejtë të buzëqeshë, sepse në turin paraeliminator në Europa League ka qenë më fat.

Në turin e shtuar këtë vit në Europa League Prishtina do të ndeshet në amatorët e Europa FC, nga Gjibraltari.

Diferencat janë të mëdha, në çdo drejtim, ndaj Prishtina është e detyruar të kualifikohet, për arsye financiare dhe për të grumbulluar pikë për renditjen e vet në UEFA.

TURI PARAELIMINATOR
Europa (GIB) v Prishtina (KOS)
Sant Julià (AND) v G?ira (MLT)
Engordany (AND) v Folgore (SMR)
B36 Tórshavn (FRO) v St Joseph’s (GIB)
Birkirkara (MLT) v KÍ Klaksvík (FRO)
Tre Fiori (SMR) v Bala Town (WAL)
Cefn Druids (WAL) v Trakai (LTU)

NDESHJET LUHEN MË 28 QERSHOR DHE 5 KORRIK

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

http://sportekspres.com/wp-content/uploads/2019/02/fotoblinibilta.jpeg