Çelsi mposht Uotfordin, por sa vuajtje për kampionët!

0

Një zëvendësim i goditur të ndryshon jetën! Kështu mund të thuhet në lidhje me ndeshjen e sotme Çelsi-Uotford, një derbi që rezultoi një makth për Çelsin, edhe pse fitoi 4-2.

Minikriza e javëve të fundit duket se nuk është diçka kalimtare te Çelsi, që ka probleme të mëdha në aspektin mbrojtës. Uotfordi pësoi gol nga Pedro në minutën e 12-të, por reagoi mirë dhe barazoi me Dukure në shtesën e pjesës së parë, para se Pereira të shënonte edhe golin e dytë në minutën e 50-të.

Rastet për Uotfordin ishin të shumta, por Antonio Konte “peshkoi xholin” në stol, sepse në minutën e 61-të Batshuai u fut në vend të Moratas. Sulmuesi belg barazoi në minutën e 71-të me asist nga Pedro dhe vazhdimi ishte i tëri për Çelsin.

Në minutën e 87-të Azpilikueta gjeti golin e avantazhit dhe në shtesë Batshuai mbylli diskutimet, duke siguruar fitoren që lejon Çelsin të parakalojë pikërisht Uotfordin, por kreu është ende shumë larg.

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here


CAPTCHA Image
Reload Image