Çelsi marshon drejt titullit

0

Çelsi ka vazhduar i qetë rrugën drejt titullit, pasi sot mposhti 3-1 Suonsin, me një paraqitje nga ato të zakonshmet, që e kanë ngjitur prej kohësh në krye.

Pedro shënoi dy gola dhe Diego Kosta kompletoi suksesin, ndaj një rivali që befasoi duke barazuar në pjesën e parë, por nuk e vuri ndonjëherë në dyshim fitoren e Çelsit.

Kanté, Fabregas, Hazard e Diego Kosta ishin sërish të shkëlqyet, ndërsa Antonio Konte mund të krenohet me rekordin e ij: 12 fitore rresht në “Stamford Bridge”, si asnjë trajner ” blu” në histori.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here