Browsing Category

Opinion

Në dorën e menaxherëve…

Opinon nga Saimir Demi Për shkak të historive të shumta të abuzimeve, shqiptarët vazhdojnë t’i konsiderojnë…

Mburravecët…

Nga: Saimir Demi Si arritën në shtëpi miqtë nga Izraeli? Kjo pyetje duhet të na kishte munduar më shumë të…

Gianni o xhan!

Opinion nga: ROLAND LUÇI Me Shqipërinë arrite të jesh ndër 24 ekipet me suksesshme te Europes, pavarësisht se…

Tre mbrojtës, frikë apo risk?

Sistemi 3-4-3/3-5-2 zyrtarisht ka kaluar kufijtë e Italisë, duke u bërë “modë” në Mançester, Londër dhe Barcelonë.…

Sa fitojne albitrat?

A e keni menduar ndonjehere se sa fitojne albitart?Shumat qe qarkullojne jane te ndryshme.Luca Marelli ish albiter…

Faleminderit çuna!

Nga Ervin Baku Jeni kthyer dje në shtëpi. Me kokën lart. Keni shkruar një kapitull të ri dhe unikal në…

Kartolinë e dalë shpirtit!

Fatmir Mëneri Qëllonte e diel 3 shtatori i 20 viteve më parë. Si i thonë plakat, “të kam pritur me duart e mia”,…

Më në fund, një model !

Nga Fatjon RUPI Skënderbeu ka shënuar tri arritje historike këtë verë, duke u bërë skuadra e parë…

ANALIZE, LLOGARITË E TITULLIT

Katër skuadra në garë për ta mbyllur sezonin në krye janë me laps në dorë, kur duhen edhe shtatë javë nga mbyllja e…

Guardiola ka dy probleme

Ndeshja me Borusia M’Gladbahun tregoi edhe një herë se Bajerni nuk është perfekt (asnjë skuadër nuk është – në…