Browsing Category

Opinion

Të kalosh me të kuqe…

Opinion nga Saimir Demi Rregullat janë vendosur që dikush të marrë guximin për t’i thyer, kështu që është në…

Albanese vero!

Opinion Gjergji Stefa Sigurisht që divorci mund të ishte Europian, por jo vetëm se tanimë ka një…

Na fal, Gianni!

Largimi i trajnerit të kombëtares, nga këndvështrimi i një tifozi: Joner Nikolla na shkruan... Na fal, Gianni! E…

Gol Ramsej… vdes Tirona

Nga: Saimir Demi Tani qani po të doni… Por për të derdhur lot me dinjitet duhet të kesh një arsye shumë të…

“Enea, na vure në siklet”

Nga: Gjergji Stefa Dje në mbrëmje u mata disa herë që mikut tim Enea Jorgji t’i dërgoja SMS. Jo në “IMO”, por në…

Gjyqtar i korruptuar!

Gjergji Stefa Fatkeqësisht dhe kushedi pse, në përgjithësi sjelljen tonë në publik nuk e kemi as elegante e ca…

Kampionati i gjyqtarëve

Gjergji Stefa Nëse do të bënim një renditje të gjyqtarëve të FIFA-s, Enea Jorgji mund të ishte i pari, Lorenc…

Ku humbëm kështu?!

Koment nga Anton Cicani “Askush s’mund të godasë më shumë se sa jeta, ndaj duke ecur përpara nuk është e…

Debatet e pathëna

Nga Gjergji Stefa Xhaka dhe Abrashi nuk janë të parët në 5 vitet e fundit që në mënyrë deri diku demonstrative…

Politikani De Biazi

Para pak ditësh presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, deklaroi se pas Europianit u dehëm dhe…

Gzuar, loce!

Koment nga Eraldo Harlicaj Gzuar, loce! Je rrudh e je plak, ndoshta ma shumë se edhe vetë vitet që ke në…

Dy divorce dhe një martesë

Gjergji Stefa Divorci më i panevojshëm i këtij prag Shën Valentini ndodhi në Vlorë. Zeqiri dhe Flamurtari u…

Bastard, apo pitbull?

Opinion nga Gjergji Stefa Ti, Klajd, je një nga ata që nuk korruptohesh. Dhe kur gabon, e bën se ashtu e mendon.…

Trajnerët e (pa) sjellshëm

Opinion nga Gjergji Stefa I pari që hapi lojën ishte Starova. Në momentin që nga studio buzëqeshjet ishin të…

Beteja e tretë e Halilit

Opinion nga Gjergji Stefa Presidenti i Tiranës në siklet? Nuk është hera e parë. Që nga viti 2004 kur u shfaq si…

Në dorën e menaxherëve…

Opinon nga Saimir Demi Për shkak të historive të shumta të abuzimeve, shqiptarët vazhdojnë t’i konsiderojnë…

Mburravecët…

Nga: Saimir Demi Si arritën në shtëpi miqtë nga Izraeli? Kjo pyetje duhet të na kishte munduar më shumë të…

Gianni o xhan!

Opinion nga: ROLAND LUÇI Me Shqipërinë arrite të jesh ndër 24 ekipet me suksesshme te Europes, pavarësisht se…

Sa fitojne albitrat?

A e keni menduar ndonjehere se sa fitojne albitart?Shumat qe qarkullojne jane te ndryshme.Luca Marelli ish albiter…

Faleminderit çuna!

Nga Ervin Baku Jeni kthyer dje në shtëpi. Me kokën lart. Keni shkruar një kapitull të ri dhe unikal në…