Browsing Category

Analizë

Në sulm për sulmues

Rreth dy javë më parë ekspertët e merkatos parashikuan që sezoni pasardhës në Superioren shqiptare do vuajë për…

Po sporti, për kë votoi?

Dështimi i politikave fiskale, sidomos me futbollin, taksat, tatimi mbi fitimin, përkrahja e sponsorizimeve dhe…

Albanese vero!

Opinion Gjergji Stefa Sigurisht që divorci mund të ishte Europian, por jo vetëm se tanimë ka një…

Tre mbrojtës, frikë apo risk?

Sistemi 3-4-3/3-5-2 zyrtarisht ka kaluar kufijtë e Italisë, duke u bërë “modë” në Mançester, Londër dhe Barcelonë.…

Sa fitojne albitrat?

A e keni menduar ndonjehere se sa fitojne albitart?Shumat qe qarkullojne jane te ndryshme.Luca Marelli ish albiter…

ANALIZE, LLOGARITË E TITULLIT

Katër skuadra në garë për ta mbyllur sezonin në krye janë me laps në dorë, kur duhen edhe shtatë javë nga mbyllja e…

Guardiola ka dy probleme

Ndeshja me Borusia M’Gladbahun tregoi edhe një herë se Bajerni nuk është perfekt (asnjë skuadër nuk është – në…