Browsing Category

Kupat e Europës

Simeone paralajmëron Bajernin

Për ndeshjen ka folur dhe trajneri i Atletikos, Diego Simeone. “Çolo” ka bërë me dije se suksesi ndaj Bajernit ka…

Pep kritikon skuadrën

Trajneri i Bajernit të Mynihut Pep Guardiola e ka cilësuar një rezultat të keq humbjen 0-1 përballë Atletikon në…

Guardiola bëri autogol

Mediat gjermane kanë kritikuar jo pak zgjedhjet e bëra nga trajneri Pep Guardiola në takimin e luajtur mbrëmë.…

Torres shpjegon fitoren 1-0…

“Ka qenë një mbrëmje e madhe, një mbrëmje e shkëlqyer për të gjithë tifozët e Atletikos. Ishim fuitur në këtë…

Ja pse mungoi Ronaldo!

Gjysmëfinalja e djeshme është luajtur pa një protagonist absolut. Kristiano Ronaldo nuk ka luajtur në…

Figo analizon Atletiko-Bajern

Legjenda e futbollit portugez dhe ish-madrileni Luis Figo ka dhënë një intervistë, ku ka folur kryesisht për sfidën…

Dueli i 1 miliard eurove

Mançester Siti dhe Reali i Madridit kthehet të luajnë përballë tyre në Ligën e Kampioneve pas tri sezonesh. Por…