Bylisi, sa lehtë ndaj Sopotit!

0

Java e 17-të e Kategorisë së Parë është hapur sot, me sfidën mes Sopotit e Bylisit. Kanë triumfuar me lehtësi ballshiotët, një 3-0 që nuk flet vetë. Ndeshja e luajtur në Fushë-Krujë u dominua nga Bylisi, që kontrolloi qetësisht ndeshjen dhe vetëm sa vonoi golat, që erdhën të gjithë në pjesën e dytë.

Bylisi zhbllokoi në minutën e 56-të me Hyshmerin dhe që aty Sopoti nuk bëri më rezistencë, duke u dorëzuar ndaj një rivali superior.

Në fundin e takimit erdhën edhe dy gola të tjerë, në hapësirën e 3 minutave, fillimisht nga Aldo Mitraj dhe më pas në shtesë nga Hyshmeri, i cili fitoi dhe transformoi vetë një 11-metërsh.

Fitorja e çon në -3 nga kreu Bylisin, të paktën deri nesër, me Lushnjen që luan në Fier, ndërsa Sopoti tani rrezikon të zbresë në fund.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.