Buzëqesh Shkëndija, dëmtohet ylli i Milanit!

0

Lajme të këqija për Milanin. Sipas “Sportmediaset”, por edhe “Sky”, Lukas Bilia është dëmtuar në stërvitje. Një tërheqje që është dukur e lehtë për ish-lacialin, teksa s’do të jetë në miqësoren ndaj Betisit, por mund të mungojë edhe në sfidën ndaj Shkëndijës së Tetovës, pa harruar edhe ndeshjet e para të kampionatit.

Montela nuk e ka pritur aspak mirë këtë lajm, teksa shpresonte ta provonte menjëherë blerjen e re, të ardhur nga Lacio këtë verë, për gati 22 milionë euro. Një dëmtim që nuk duhej dhe që mund të kompromentojë edhe përgatitjen e argjentinasit. Nuk dihen ende kohët e rikuperimit, por nëse tërheqja është serioze, atëherë lojtari rrezikon deri në 1 muaj jashtë fushave. Me këtë dëmtim, kuqezinjtë ose do të kthehen në merkato, ose do të mbajnë Sozën, të paktën deri në janar.

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here


CAPTCHA Image
Reload Image