Bufon zbulon pse e ndërroi fanellën me supertalentin Mbapé

0

Për ata që ndoshta shohin vetëm rezultatin, Monako-Juventus u vendos nga dy golat e Higuainit dhe nga dy pasimet finale të Dani Alveshit.

Megjithatë, kush e ka parë ndeshjen, me siguri ka mbetur i habitur nga forma e shkëlqyer e Xhanluihi Bufonit, i cili është 39 vjeç, por ka formën dhe “urinë” e një 18-vjeçari, një Kilian Mbapeje, për shembull.

Supertalenti i Monakos po krahasohet gjithnjë e më shumë me legjendarin Tieri Henri dhe ndonëse nuk shënoi dje, tregoi sërish klasin e vet, duke vënë në siklet të madh mbrojtjen e shkëlqyer të Juventusit.

Në përfundim të ndeshjes Bufon shkoi dhe e ndërroi fanellën pikërisht me djaloshin e artë të Monakos, për të cilin para pak ditësh deklaroi se i ngjante shumë me Tieri Henrinë.

Duke folur për ‘La Gazzetta dello Sport’, Bufon shpjegon arsyen: “Është një shenjë respekti. Nuk guxonte të ma kërkonte? Jo, por unë gjithnjë ia jap fanellën një lojtari që ma kërkon. Kur isha i vogël, një futbollist më tha jo dhe u ndjeva shumë keq. Që atëherë, i premtova vetes se unë nuk do ta bëja kurrë një gjë të tillë, nëse bëhesha një futbollist me emër”.

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here


CAPTCHA Image
Reload Image