Botërori nis me një ceremoni spektakolare

0

Kupa e Botës ka nisur dhe sipas traditës, një ceremoni madhështore ka shënuar startin e event it me të madh futbollistik në botë.

Turneu nis në Luzhniki Stadium, ku Rusia vendase do të mundohet ta nisë mbarë, kundër Arabisë Saudite.

 P

Iker Kasijas dorëzoi trofeun e Kupës së Botës, ndërsa 800 persona morën pjesë në shfaqjen e dhuruar në skenën gjigantë ngritur në fushë.

Mijëra tifozë në stadiumin e tejmbushur shijuan spektaklin e ceremonisë hapëse, ku këndoi edhe superstari anglez Robi Uilliams.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.