Bonuçi ia del, Italia kompleton formacionin

0

Leonardo Bonuçi do të jetë të premten, kundër Shqipërisë. Qendërmbrojtësi ka pasur probleme të vogla shëndetësore, por Gazzetta dello Sport shkruan se gjithçka është lënë pas dhe Bonuçi do të jetë në dispozicion të trajnerit Ventura.

Në rast se Ventura nuk do të rrezikojë, atëherë është gati Romanjoli, i provuar dje në krah të Barzalit.

Formacioni i mundshëm i Italisë: Buffon në portë; Zapakosta, Barzali, Bonuçi e De Shilio në mbrojtje; Verrati­-De Rosi para mbrojtjes; Kandreva e Insinje anësorë ofensivë; Beloti e Imobile në sulm.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here