Bomba e merkatos, Barcelona mund të marrë Nejmarin me ulje çmimi nga FIFA

0

Barcelona do të tentojë të marrë yllin e PSG-së, Nejmar. Ky i fundit shkojë në Francë për 222 milionë euro. Por dëshira e lojtarit është për t’u larguar. Në këto kushte futet rregulli i ri i FIFA-s që kur vetë futbollisti dëshiron të ndryshojê klubin, bëhet përllogaritja e vlerës sê tij në treg duke marrë parasysh largimet e mëparshme, rrogën e tij dhe kompensimi potencial për humbjen e lojtarit.

Nga e gjitha kjo përllogaritje bëhet fjalë për 180 milionë euro, njê shifër shumë herë mê e vogël se e pretenduara. Transferimi mund të mbyllet në verë, ndërsa katalanasit kanë nisur që tani të mendojnë për zëvendësuesin e Mesit. /Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.