Bolt nga atletika te futbolli, firmos me kryesuesit e Afrikës së Jugut

0

Është mësuar edhe klubi ku Usain Bolt do të luajë futboll, pas ndarjes nga atletika. Dje xhamajkani postoi një mesazh në Twitter, ku lajmëronte se të martën në mëngjes do të zyrtarizonte marrëveshjen me një klub futbolli.

Megjithatë, surpriza e tij është zbuluar para kohe, sepse klubi Mamelodi Sandauns në Afrikën e Jugut ka postuar mesazhe që lajmëronin ardhjen e atletit më të madh në histori.

Mamelodi kryeson kampionatin e Afrikës së Jugut dhe ka si sponsor kompaninë Puma, që është edhe sponsori i Boltit, ndaj gjithë kjo histori vjen pak erë publicitet. Duhet theksuar se Mamelodi i ka 5 të huaj në ekip, ndaj nuk dihet si do të veprohet me Boltin.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.