Bolonja e zyrtarizon, SuperPipo ngjitet në Serinë A

0

Lajmi ishte bërë publik me kohë, por sot ka ardhur edhe konfirmimi zyrtar: Filipo Inzagi është trajneri i ri i Bolonjës.

“Bolonja 1909 komunikon se ia ka besuar drejtimin teknik të skuadrës së parë Filipo Inzagit, që ka nënshkruar një kontratë deri më 30 qershor 2020”, shkruan në faqen e vet zyrtare Bolonja.

Inzagi ka firmosur një kontratë 2-vjeçare, me 600 mijë euro neto në sezon.

SuperPipo ka pasur një karrierë të çuditshme si trajner, sepse e nisi me Milanin, ku nuk i eci, por në Venencia bëri gjëra fantastike dhe i shkoi pranë ngjitjes në Serinë A.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.