Bogdani: Fitore e merituar, nga ky ekip do të dalë pasardhësi im…!

0

SHQIPËRI-GJEORGJI 1-0

Shënues: Çela 80′

SHQIPËRIA: Qirko, Arapi, Çela, Gjura, Abara, Rama, Gkertsos, Lakti, Burba (Myrteza 53′), Haxhiu (Koçi 69′), Mihana (Metolli 53′). (Të gatshëm: Tafa, Hysaj, Bushaj, Marishta, Kumbulla, Isufaj, Isaraj, Xhuveli). Trajner: E. Bogdani.

GJEORGJIA: Gugeshashvili, Jinjolava, Kapianze (Asatiani 77′), Mali, Kharabadze, A. Ninua (Kukhianidze 62′), Dartsmelia, Kochoroshvili (Andronikashvili 62′), N. Ninua (Tolordava 88′), Ozbetelashvili (Ergemlidze 62′), Kavtaradze (Zaridze 62′).Të gatshëm: Kereselidze, Japaridze, Purtseladze, Tabatadze, Glonti). Trajner: G. Kipiani.

GJYQTARË: O. Ferataj, E. Hatija, A. Marko, O. Yzeiraj (Shqipëri).

KARTONË TË VERDHË: Gjura 75′, Metolli 81′, Abara 90.

KARTON i KUQ: Tolordava 89′.

19-vjeçarët kuqezinj të Bogdanit kanë fituar 1-0 në miqësoren kundër moshatarëve të tyre të Gjeorgjisë. Ndeshja e luajtur në “Loni Papuçiu” të Fierit ka dhuruar emocione për publikun e pranishëm. Të dyja skuadrat kanë luajtur një futboll të shpejtë, ritmik dhe me raste të shumta sa në njërën portë, në tjetrën. Kuqezinjtë e vegjël u mjaftuan me një gol nga mesfushori i talentuar i PAOK-ut, Sadik Çela, i cili shënoi një gol të bukur me goditje dënimi. Një ndeshje e mirë për skuadrën e drejtuar nga Erjon Bogdani, që ka në dispozicion një grup të talentuar, por që ka nevojë për kohë, pasi lojtarët nuk njihen mirë me lojën e njëri-tjetrit, ndaj janë organizuar edhe stazhe të tilla përgatitore dhe miqësore ndërkombëtare. Më 1 shtator do të luhet sërish në Fier, kundër Gjeorgjisë. Ndryshe nga neshja e parë, Federata Shqiptare e Futbollit ka vendosur që ndeshja e nesërme të luhet në orën 10.00 paradite, ndonëse nuk e ka sqaruar këtë gjë në njoftimet e saj online.

DEKLARATA – Fitorja është gjithmonë e rëndësishme, edhe nëse vjen në një test miqësor. Është i këtij mendimi Erjon Bogdani, që për “Sport Ekspres” u shpreh: “Arritëm një fitore të bukur dhe plotësisht të merituar . Skuadra u shpreh mire në fushën e lojës . Krijoj volum më të madh se kundërshtari si dhe raste për shënim por nuk arriti të shënonte më shumë se 1 gol që megjithatë na mjaftojë për të na dhënë fitoren . Kështu kemi luajtur edhe në dy takimet miqësore të mëparshme me Apoloninë dhe Albpetrolin pavarësisht se nuk kemi arritur të fitojmë . Kemi ende shume punë për të bërë dhe unë besojë se deri në startin e eliminatoreve të Evropianit skuadra do të rritet akoma më shumë në lojën e sajë në të gjitha aspektet”. Sakaq, i pyetur se do të dilte një tjetër Bogdan nga kjo skuadër që ai drejton, përgjigja ishte: “Padyshim që do të dalin dhe Bogdanë të tjerë ndoshta dhe më të mirë për të shënuar në portat kundërshtare”, ka përfunduar trajneri Bogdani.

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here


CAPTCHA Image
Reload Image