“Biskota” Suedi-Danimarkë 2-2, 13 vjet më pas flet Ibra!

0

Zlatan Ibrahimoviç kthehet të flasë për “biskotën” e famshme në Suedi-Danimarkë 2-2, një rezultat që dërgoi të dy ekipet në Europianin e zhvilluar në Portugali dhe fituar nga Greqia e Rehagelit. Dhe, në prag të sfidës mes Suedisë dhe Italisë, që mbeti jashtë pikërisht pasi Suedia dhe Danimarka “vendosën” ashtu, flet Zlatani, që është tërhequr nga kombëtarja e tij prej kohësh: “Pa mua janë më të dobët, pres dy ndeshje të bukura, gjithsesi. Biskota e vitit 2004? Në mentalitetin tim, ajo gjë nuk ndodh. Nuk pranoj këto gjëra, nuk ekziston. Nuk ishte i trukuar rezultati, të jeni të sigurt. Eshtë futboll dhe ndodh. Por, dihet, gjenden alibi dhe justifikime të ndryshme”.

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here


CAPTCHA Image
Reload Image