Julian Draksler do të jetë ylli i ri i Barcelonës?

Epo, kështu duket, sepse ka edhe prova! E përditshmja gjermane “Bild” ka publikuar një foto, ku shfaqet agjenti i mesfushorit, Roxher Uitman, në qytetin spanjoll.

Ai është njeriu i cili përfaqëson prej vitesh kampionin e botës dhe ndoshta po negocion me katalanasit për transferimin e 23-vjeçarit në “Camp Nou”. Me shitjen e Nejmarit te PSG-ja (për 222 mln euro), Barcelona ka nevojë për një anësor të majtë dhe Draksler është premtues.

Në fakt, nënkampionët e La Ligës duket se kanë arritur akordin me Kutinjon e Liverpulit, por kjo nuk e pengon si mundësi blerjen e Drakslerit.

Arsyeja është e thjeshtë: Barça ka shumë para’ për këtë merkato vere dhe Nejmar nuk zëvendësohet thjesht me një lojtar.

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here


CAPTCHA Image
Reload Image