Biem në hapin e fundit, turi final mbetet tabu

0

Ditë ters për Shqipërinë e volejbollit për meshkuj. Jemi mundur 3-2 nga Maqedonia dhe ëndrra e kualifikimit u shua në hapin e fundit.

Gabuam dje ndaj Suedisë, që na mundi keqas, ndaj sot ishim të detyruar të fitonim.

Suedia mposhti lehtësisht Azerbajxhanin dhe e shtoi presionin mbi tanët, që sërish nuk ia dolën ndaj Maqedonisë.

Një ndeshje në ndjekje, sepse Maqedonia ishte gjithnjë një hap përpara, duke kryesuar 1-0 me sete, 2-1 pas barazimit tonë e më pas seti final, ku nuk patëm shans. 15-10, gjithnjë në disavantazh dhe mbetemi në Tiranë. Për të ardhur keq, mbetemi sërish larg fazës finale.

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here


CAPTCHA Image
Reload Image