Besëlidhja në histori, kalojnë edhe Skënderbeu e… Tirana

0

U luajtën 3 ndeshjet e para për çerekfinalet e kthimit në Kupën e Shqipërisë dhe historia e ditës vjen nga Lezha.

Besëlidhja barazoi 0-0 me një Flamurtar mediokër dhe shkon në gjysmëfinale, diçka e pabesueshme, për një skuadër të Kategorisë së parë.

Skënderbeu mposhti 1-0 Laçin me gol nga Gavazaj në minutën e 57-të dhe kualifikohet, ndërsa Kukësi me rezerva u ndal nga Tirana te barazimi 0-0, që kualifikon bardheblutë, por kjo nuk ka habitur ndokënd.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here