Berisha snajper, Melburni fluturon

0

Besart Berisha nuk tradhton kurrë: sulmuesi i Melburn Viktorit ka shënuar sot golin e dytë në fitoren 2-1 kundër Adelaides.

Miqtë rezistuan rreth një orë, por Melburni dominoi dhe pritej vetëm goli, që erdhi në minutën 66.

Më pas, natyrisht u ngjit në skenë Berisha, autor i një goli të bukur, i 50-ti për Melburnin, i 98-ti në kampionatin australian, rekord që zor se do të thyhet nga lojtarë të tjerë.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.