Berisha lë pas Bufonin

0

Etrit Berisha është një ndër futbollistët shqiptarë më në formë në qarkullim këtë sezon dhe tashmë është vlerësuar edhe nga Observatori Ndërkombëtar i Futbollit, CIES, që paraqet të dhëna ekskluzive dhe analiza për futbvollistët, bazuar te paraqitjet etyre, vlera në treg, vlerësimi javë pas jave, mosha e kritere të tjera.

CIES ka publikuar formacionin më të mirë të sezonit për 5 ligat kryesore në Europë, me Manuel Nojer që është shpallur portieri i vitit, ndërsa në formacion janë përfshirë Aleks Sandro (Juventus), Humels (Bajern), Havi Martinez (Bajern), Bruno Peres (Roma), Tiago Alkantara (Bajern), Pogba (Mançester Junajtid), Nabi Keita (Lajpcig), Mertens (Napoli), Mesi (Barcelona) e Ronaldo (Real Madrid).

Në listat e veçanta për çdo rol, Etrit Berisha rezulton të jetë mes 10 portierëve më të mirë të këtij sezoni, duke lënë pas një “përbindësh” si Xhanluixhi Bufon.

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here


CAPTCHA Image
Reload Image