Befason mbrojtësi i Zvicrës: E tmerrshme, por nuk e mbaj mend dëmtimin!

0

Zvicra mposhti 2-0 Gjeorgjinë në transfertë ditën e shtunë, duke i nisur me fitore eliminatoret e Euro 2020. Kombëtarja helvete ndodhet në grupin D bashkë me Irlandën, Danimarkën, Gjeorgjinë dhe Gjibraltarin.

Golat e shënuar në pjesën e dytë nga Zuber dhe Zakaria vendosën ndeshjen, ndërsa Fabian Shar i trembi të gjithë në pjesën e parë. Mbrojtësi i Njukasëllit u përplas kokë me kokë me Tabidzen dhe qëndroi rreth 4 minuta pa ndjenja në fushë.

Momente paniku dhe frike për të gjithë, por fatmirësisht 27-vjeçari e mori veten dhe përfundoi ndeshjen i fashuar në kokë sikur të mos kishte ndodhur gjë. Në një prononcim për “Blick”, Shar tregon se nuk mban mend gjë nga dëmtimi i pësuar dhe se një gjë të tillë e ka marrë vesh kur ia kanë treguar shokët dhe kur ka parë pamjet.

Duket e tmerrshme, por nuk mbaj mend asgjë. Qëndrova jashtë për disa sekonda. Qafa më dhemb akoma dhe kam një plagë në ballë, por ia vlejti“, thekson Fabian Shar.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.