Befason Arsenali, mbyll marrëveshjen me Kolashinac

0

Mbrojtësi i Shalkes Sead Kolashinac do të luajë tek Arsenali sezonin e ardhshëm, duke iu referuar lajmeve që vijnë nga mediat në Bosnje-Hercegovinë.

Ylli i kombëtares boshnjake është një ndër lojtarët më të spikatur në Bundesligë dhe ka shkëlqyer këtë sezon me Shalken, ku është rritur.

Megjithatë, kontrata e tij mbaron në verë, ndaj shumë klube ishin vënë në garë për ta bindur të firmoste.

Tashmë 23-vjeçari duket se është bindur nga Arsenali, ku në të majtë i garantohet një vend titullari, duke parë se Naço Monreal nuk bind.

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here


CAPTCHA Image
Reload Image