Befasojnë “Dhelprat”, 45 milionë euro për një mesfushor

0

Leister është bindur për gjashtë muaj dhe ka vendosur të ushtrojë të drejtën e blerjes së Juri Tielemans nga Monako. “Dhelprat” e morën në huazim në muajin janar prej klubit francez dhe paraqitjet e bëra në Premier League kanë qenë të mira.

Tielemans u aktivizua në 13 ndeshje dhe shënoi 3 gola në kampionat, ndërkohë që Leister Siti e ka blerë atë për shumën e 45 milionë eurove. Monako kishte shpenzuar në vitin 2017 shumën e 20 milionë eurove, kur e kishte transferuar nga Anderlehti.

 

View this post on Instagram

 

@YouriTielemans has signed for the Foxes on a permanent deal! ? . . . #lcfc

A post shared by Leicester City (@lcfc) on

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.