Basketboll Femra/ Flamurtari hedh hapin e parë drejt mbrojtjes së trofeut

0

Apolonia – Flamurtari 66-73

Apolonia: Aliaj, Xhanaj, Dishnica, Përçoku, Mehmeti, Baraj, Memçaj, Demiraj, Love, Ustalli, Semanjaku, Memushi

Trajner: A. Greva

Flamurtari: Zykaj, Hasanaj, Plasa, Çorto, Kostallari, Myrto, Vukoviç, Komti, Palko

Trajner: V. Toska

 

Nisën dje ndeshjen finale të kampionatit të basketbollit për femra, ku ashtu si në sezonin kaluar, edhe këtë herë përballë janë Flamurtari dhe Apolonia. Në sfidën e parë të luajtur në pallatin e sportit “Ramazan Ngjala” të qytetit të Durrësit pritëse ishin fieraket, të cilat nuk arritën dot të ndalin vrullin e vlonjateve. Flamurtari fiton me 7 pikë diferencë, 73-66 dhe hedh një hap para drejt mbrojtjes së titullit kampion. Gjithsesi, Apolonia nuk pritet të dorëzohet kollaj dhe në ndeshjen e dytë që do të luhet të shtunën në orën 17:00 në Vlorë do të kërkojë revanshin.

 

 

 

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.